Wizytówki – po co nam są?

wizytówka

Wizytówki – po co nam są?

W dobie Internetu wielu osobom wydaje się, że wizytówka do przeżytek, coś zbędnego i niepotrzebnego. Nie opłaca ich się drukować, bo przecież, komu mamy je dawać? To oczywiście jest błędne myślenie, bo właśnie dzisiaj wizytówki są o wiele bardziej potrzebne niż dawniej. Jeśli ktoś uważa, że zapisanie numeru telefonu w telefonie daje nam gwarancje, że dotrzemy do tego, co nas interesuje w mgnieniu oka jest w błędzie. Dlaczego? W telefonie mamy dziesiątki numerów i później nie mamy pojęcia, który jest, do kogo? Zapisujemy je podobnie i później zaczyna się problem czy to ten mechanik, czy to ten księgowy? W przypadku wizytówek tego problemu nie ma.

To, dlatego wiele osób wchodząc do jakieś firmy czy do sklepu zabiera ze sobą wizytówkę. Ląduje ona w portfelu gdzieś na dole, ale wtedy, kiedy przyjdzie na to czas to jest wyciągana i wiemy, że ta firma jest i my możemy się z nią skontaktować. Proste? Oczywiście, że bardzo proste, dlatego wizytówki są nam bardzo, ale to bardzo potrzebne w życiu codziennym. Wizytówka to pewnego rodzaju nasza reklama, dlatego trzeba zadbać o to żeby wyglądała bardzo dobrze, bo tak samo postrzegani będziemy my i nasza firma. Nie powinna być większa niż karta kredytowa, bo dzięki temu mieści się tam gdzie znajdują się karty.

Treść powinna być zminimalizowana, czyli może być adres firmy, imię nazwisko, nazwa. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wybranie kredowego papieru w kolorze białym lub kremowym. Nie przesadzamy z kolorystką, bo im bardziej wszystko jest stonowane tym lepiej to wygląda.
W firmie warto zrobić sobie miejsce na wizytówki. Można kupić stylowy wizytownik i wtedy zainteresowani klienci będą mogli z niego brać wizytówki. W kręgach biznesowych nie posiadanie własnej wizytówki jest odbierane bardzo źle, dlatego warto o to zadbać. Tym bardziej, że dzisiaj wizytówki można zamówić bez wychodzenia z domu. Wystarczy zgłosić się do drukarni zajmującej się tworzeniem projektów wizytówek.

Wybieramy to, co nas interesuje i zamawiamy od kilkunastu do kilku tysięcy sztuk wizytówek. Wszystko będzie zależne od tego jak dużą firmę prowadzimy i jak wielu klientów nas każdego dnia odwiedza. Na pewno warto być przygotowanym tak żeby wizytówek nam nigdy nie zabrakło. W drukarni można skorzystać z przygotowanych wzorów, ale im chcemy być bardziej oryginalni tym bardziej zależy nam na czymś innym i niepowtarzalnym. Grafik komputerowy może nam wykonać taki wzór, jaki będzie elegancki i bardzo stylowy. Z takiego projektu na pewno będziemy bardzo zadowoleni.

No Comments

Add your comment